#pető andrea
444
444
A Főváros nyilvános pályázatot hirdet a háborúkban megerőszakolt nőkre emlékező köztéri alkotásra
A Fővárosi Közgyűlés tavaly januárban döntötte el, hogy a háborúkban megerőszakolt nők emlékezetére köztéri alkotást kíván elhelyezni, és a felállítását meg kell alapoznia egy hosszabb, tudományos igényű emlékezettörténeti és művészettörténeti előkészítésnek. A közgyűlési határozatban megjelölt feladat előkészítése érdekében 5 fős Állandó Szakmai Bizottság állt fel, aminek a tagjai:András Edit művészettörténész, Kenyeres István történész, levéltáros, a...
24.hu
24.hu
Még a magyar kémnők sem tudták áttörni az üvegplafont
A második világháború után egyre több nőnek jutott szerep a titkosszolgálatoknál, ám a hétköznapokban felállított férfi-női szerepek még egy ilyen speciális munkakörnyezetben is fennmaradtak.
444
444
Megdöbbentő: nem önhatalmúlag, hanem hosszadalmas egyeztetés, átbeszélés után állítanak emlékművet Budapesten
Előadássorozatot és nyilvános szakmai párbeszédet ígérnek 2023-ig, amikor végül emléket állítanak a háborúkban megerőszakolt nőknek.
24.hu
24.hu
A nyilaspárt vérengző gyilkosai, akikről sosem beszélünk: a nők
Pető Andrea a második világháborús nemi erőszak története után újabb kemény témát kutatott fel: a Csengery utcai mészárlás esetén keresztül a nők szerepét a nyilas és egyéb szélsőjobbos mozgalmakban.
24.hu
24.hu
A szovjet hadsereg a megerőszakolt nők ágyában vesztette el a hidegháborút
Pető Andrea azért írta meg a második világháborúban történt tömeges nemi erőszak magyarországi történetét, hogy a túlélők és leszármazottaik végre letehessék a titkolózás és a szégyen keresztjét. A szerzővel beszélgettünk.
444
444
Az Európai Akadémiák közös díját kapja meg Pető Andrea
A CEU professzorát a társadalmi nemek és a kortárs európai történelem kutatásában végzett tudományos munkáját díjazzák.