Egy hazai versenyen egy méterrel javította meg saját idei legjobbját.

Valami van a levegőben: újabb világcsúcs a maratoni távon

Szombaton a kenyai Eliud Kipchoge a férfiaknál, vasárnap honfitársa, Brigid Kosgei a nőknél döntött rekordot.

81 másodperccel dőlt meg a maratonfutás női világcsúcsa

Brigid Kosgei Chicagóban döntött 16 éves rekordot.
fel 0 le
24.hu 24.hu

70-80 éves lemaradásban a magyar atlétika, csoda minden jó eredmény

Az egy érem és összességében négy dobogós helyezés nem hangzik kiemelkedőnek, de attól függ, honnan nézzük.
fel 0 le
444 444

Le lehet futni 42195 métert 120 perc alatt

A kenyai Eliud Kipchoge megcsinálta a korábban elképzelhetetlent. Igaz, a pálya nem volt szabályos, a cipői pedig talán még annyira sem.
fel 0 le
Index Index

Eliud Kipchoge áttörte a kétórás álomhatárt maratonfutásban

1:59:40 alatt futotta le a 42,195 km-es távot, két perccel erősebb volt saját világcsúcsánál.
fel 0 le
Index Index

Kipchoge újra nekifut, hogy áttörje a kétórás álomhatárt maratonon - Eliud Kipchoge kétórás maraton kísérletének közvetítése

A maraton világcsúcstartója másodjára próbál meg két órán belül kerülni. A bécsi kísérletben világklasszis futók segítik. 2 perc 50 másodperces kilométerekkel kell haladnia a rekordhoz.
fel 0 le
Index Index

A kétórás maraton futói még kezet sem foghatnak egymással

Szigorú higiéniai szabályokat tartanak. Bécs már bezsongott Kipchoge kísérletétől. A nyulak pedig úgy állnak majd fel, mint a vadludak.
fel 0 le
Index Index

Minden, amit a kétórás maratonkísérletről tudni kell

Eliud Kipchoge szombaton reggel rajtol el, 41 elit iramfutó segíti, akik egy lézervonalat és egy autót üldöznek. Bécs lett a nyerő hely klímája és egy hosszú egyenes miatt.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Parsnak arra kell figyelnie, hogy ne legyen mohó

Megműtötték az olimpiai bajnok kalapácsvetőt.
fel 0 le
Index Index

Bezárja a Nike a doppingvádba belebukott atlétikaedző központját

Salazar eltiltása után két héttel vége az afrikai futók dominanciáját megtörni hivatott projektnek.
fel 0 le
Index Index

Értelmezhetetlenül jó atléta, ki más futna két órán belül maratont

Eliud Kipchoge szombaton hajtja végre saját holdra szállását maratonfutásban. Mitől rendíthetetlen, lehet-e lelkesedni egy kísérleti futásért? Meddig juthat egy fehér futó? Csere Gáspár maratonistával és Szabó Gáborral (Eurosport) beszélgettünk.
fel 0 le
Index Index

A maraton király késznek érzi magát a két órán belüli időre

Eliud Kipchoge egyszer elbukott, de azóta edzésein is megtanulta az álomidőhöz szükséges tempót.
fel 0 le
24.hu 24.hu

A két órán belüli maraton olyan lenne, mint a Holdra szállás

Eliud Kipchoge szombaton Bécsben ismét megpróbálkozik az űridővel.
fel 0 le
Index Index

Nagy sztárok segítik a maratoni futás rekordjának megdöntését

A kenyai Eliud Kipchoge 2 óra alatt akar célba érni Bécsben.
fel 0 le
24.hu 24.hu

„Az első gondolatom az volt, ennyire marhák csak nem lehetnek”

A vb-bronzérmes kalapácsvető Halász Bence édesapjára a szívbajt hozták a lengyelek.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Tizenhat éve nem szerepelt ilyen jól Magyarország atlétikai vébén

Az idei világbajnokság előtt csak háromszor tudott hasonló eredményt elérni a magyar atlétika.
fel 0 le
Index Index

Már nemcsak gyorsak, hanem rettentően jól is dobnak a karibi atléták

Grenadai nyerte a férfi gerelyt a vb-n, Rivasz-Tóh kilencedik lett. Tízezren nyerő volt a belső sáv.