#interszex

444 444

Az interszex olimpiai bajnok Caster Semenya nyert az Emberi Jogok Európai Bíróságán

Azért fordult a bírósághoz, mert magas tesztoszteronszintje miatt nem versenyezhetett nőként.
fel 0 le
444 444

A NOB eltörli a transznemű és interszex sportolóknál a tesztoszteronlimitet

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság megszüntette azt az előírást, amelyben korlátozták, hogy legfeljebb milyen magas lehet a női számokban induló transznemű versenyzők tesztoszteronszintje. A korlátozást 2015-ben vezették be, a transz sportolónőknek előírták, hogy ha versenyezni akarnak, akkor két évig feminizáló hormonkezelésnek vessék alá magukat, a tesztoszteronszintjük pedig nem léphette túl a 10 nanomolt literenként. Erre többen nem voltak hajlandók,...
fel 0 le
444 444

Az interszex Caster Semenya az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul, amiért magas tesztoszteronszintje miatt nem versenyezhet nőként

Csak szabadon akar futni, de nem hagyják.
fel 0 le
444 444

Nem fogadták el az interszexuális olimpiai bajnok fellebbezését, hogy ne kelljen gyógyszereket szednie

Caster Semenya a Nemzetközi Atlétikai Szövetség rendelkezése ellen lebbezett fel, miszerint interszexuális nők csak gyógyszeres hormonkezelés mellett indulhatnak versenyeken.
fel 0 le
24.hu 24.hu

„Megalázó, amikor nőként előveszem a lakcímkártyám és azon férfinév szerepel”

Egy döntés, egy panasz és egy személyes történet. Áder János aláírta a törvényt, ami ellehetetleníti a transzneműek nemének jogi elismerését – arra voltunk kíváncsiak, mit is jelent ez a gyakorlatban.
fel 0 le
24.hu 24.hu

„Az orvosnál csak azt mondogattam magamban, hogy én nő vagyok, nem lehetnek heréim“

Bába Dorottya három év alatt hosszú utat járt be. A 23 éves egyetemi hallgató már kamaszkora óta érezte, hogy máshogy fejlődik, mint a többiek, de csak fiatal felnőttként tudta meg, hogy interszexuális. Interjú.
fel 0 le