#régi sorozatsikerek

24.hu 24.hu

Starsky és Hutch tudták, milyen világban élnek, és csak nevettek az egészen

A Starsky és Hutch rögös úton jutott el a megvalósulásig, de végül minden összeállt ahhoz, hogy ikonikus zsarusorozat legyen. De miben volt úttörő? És mit szóltak hozzá a nyolcvanas évek magyar kritikusai? The post Starsky és Hutch tudták, milyen világban élnek, és csak nevettek az egészen first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Kórház a város szélén: Nyugaton hódított, a magyarokból pedig irigységét váltott ki a csehszlovák sorozat

Jaroslav Dietl sorozatai közül egyik sem szólt akkorát, mint a Kórház a város szélén. Milyen akadályokat kellett leküzdenie ehhez az alkotóknak? Mit szóltak hozzá a magyar nézők és kritikusok? És mit mondott Sova doktor a magyar autóvezetői kultúráról? The post Kórház a város szélén: Nyugaton hódított, a magyarokból pedig irigységét váltott ki a csehszlovák sorozat first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Írója gyűlölte a sikerregényből készült német sorozatot, mely a magyar nézők kedvence lett

A Nem kell mindig kaviár főhőse, Thomas Lieven a 80-as évek legnépszerűbb sorozatszereplőinek egyike volt Magyarországon, de azt sokan nem tudják, hogy jónevű magyar filmesek is dolgoztak Lieven kalandjainak filmre vitelén. The post Írója gyűlölte a sikerregényből készült német sorozatot, mely a magyar nézők kedvence lett first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Valódi gyilkosságnak köszönheti születését Petrocelli, a magyarok kedvenc ügyvédje

A sorozat közkedvelt volt Magyarországon, de miért csak két évad jutott neki? Mi lehetett a hazai népszerűsége titka? És tényleg a tárgyalótermi drámákból áll az ügyvédek élete? The post Valódi gyilkosságnak köszönheti születését Petrocelli, a magyarok kedvenc ügyvédje first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Szexuális tabudöntögetés is kellett a minisorozatok aranykorához

Irwin Shaw Gazdag ember, szegény ember című regényének sorozatverziója nemcsak világszerte, így nálunk is nagy siker volt, de divatba hozta az Amerikában addig került rövidebb sorozatokat is. The post Szexuális tabudöntögetés is kellett a minisorozatok aranykorához first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

30 évvel megelőzte a Helyszínelőket a németek legnépszerűbb krimisorozata

1970 óta megállás nélkül fut a német Tetthely, a világ legrégebb óta műsoron lévő fikciós sorozata. Hogyan épül fel, és miért a mogorva Schimanski felügyelő volt a legsikeresebb szereplő? The post 30 évvel megelőzte a Helyszínelőket a németek legnépszerűbb krimisorozata first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Kojaket annyira megszerettük, hogy magyarrá avattuk

A kopasz, nyalókás hadnagy Columbóhoz hasonlóan a hetvenes évek ikonikus tévés zsaruja lett, pedig ő egészen más irányt képviselt. Mi volt a baja vele a magyar kritikának? És hogyan került Kojak Budapestre? The post Kojaket annyira megszerettük, hogy magyarrá avattuk first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

A magyar kritikusok már az első évadban visszavonultatták volna Columbót

A Columbo sorozat Magyarországon is nagy sikert aratott, volt olyan része is, amit moziban játszottak itthon. A ballonkabátos nyomozót alakító Peter Falk is országszerte népszerű lett, miközben a kritikák is elsősorban az ő teljesítményével magyarázták a sorozat sikerét. Sőt, volt olyan epizód, ami a fél magyar sajtót kiborította 1976-ban. The post A magyar kritikusok már az első évadban visszavonultatták volna Columbót first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

A lengyeleknek elegük volt az áldozat szerepből, így megkapták a szocialista szuperhőst

A nácik közé beépülő ügynök, Hans Kloss a Varsói Szerződés válasza volt James Bondra, így lett két lengyel sorozat, a Kockázat és A négy páncélos és a kutya a kor nagy sikere. Milyen szerepet kaptak benne a háborús ellenfél szovjetek és mi bajuk volt a magyar színészeknek a főszereplővel? The post A lengyeleknek elegük volt az áldozat szerepből, így megkapták a szocialista szuperhőst first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Tényleg csak egy német válasz volt az Orion űrhajó a Star Trekre?

Az űrkorszak a televízióban Európa több országában is az Orion űrhajó kalandjaival indult el, Milyen kapcsolódási pontjai vannak a sorozatnak a műfaj klasszikusának tartott Star Trekkel, és mit szólt a média az Orion népszerűségéhez idehaza? The post Tényleg csak egy német válasz volt az Orion űrhajó a Star Trekre? first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Bunyó, piff-puff, némi humor – a western tévés aranykora, és ami ebből idehaza látszott

A tévézés hőskora Amerikában a western sorozatokról szólt, melyek közül többet sok országban bemutattak, nálunk azonban csak egyet. Igaz, a Bonanza az egész műfaj legsikeresebb képviselője lett. Miben rejlik a jelentősége? The post Bunyó, piff-puff, némi humor – a western tévés aranykora, és ami ebből idehaza látszott first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Simon Templar sármját még a vasfüggöny sem tudta megállítani

A 60-as évek a szuperkémek évtizede volt a tévében. A trendet a britek indították, és Az Angyal kalandjait nálunk is imádták. Ki volt az első számú jelölt a szerepre? És mi baja volt a sorozattal a figura szülőatyjának? The post Simon Templar sármját még a vasfüggöny sem tudta megállítani first appeared on 24.hu.
fel 0 le
24.hu 24.hu

Az amerikai kommunistaüldözés támasztotta fel Robin Hoodot

Az első nemzetközi sikert elérő tévésorozat egy ma már keveset emlegetett, brit-amerikai koprodukció, a magyar nézőknek is bemutatott Robin Hood kalandjai volt. Nyomában elárasztották a tévéket a kosztümös kardforgató hősök, és megjelent Robin Hood magyar megfelelője is. The post Az amerikai kommunistaüldözés támasztotta fel Robin Hoodot first appeared on 24.hu.
fel 0 le