#20.század
24.hu
24.hu
Na, de mi volt a boomerek előtt? – így festettek a fotókon az egymást követő generációk
Miért és hogyan lázadnak – ha lázadnak – a fiatalok? A Fortepan-archívum pillanatfelvételei sokat sejtetnek a 20. században egymást követő generációk életéből.
The post Na, de mi volt a boomerek előtt? – így festettek a fotókon az egymást követő generációk first appeared on 24.hu.
24.hu
24.hu
Hogy kerül egy fakarusz a gyümölcsöskertbe? – boyok és szitkozódó TEFU-sofőrök a fuvarfotókon
Régen a szén és a fa ZIL-en érkezett, a virág vagy a sütemény triciklin, a szódás és a lova pedig hozta az innivalót. A szüntelenül fuvarozó, házhoz szállító és szállítmányozó 20. század képei.
The post Hogy kerül egy fakarusz a gyümölcsöskertbe? – boyok és szitkozódó TEFU-sofőrök a fuvarfotókon first appeared on 24.hu.
24.hu
24.hu
Megőrült a tömeg a nyilvános kivégzésen
Egy német bűnöző 1939-es versailles-i kivégzésén a bámészkodó tömeg annyira botrányosan viselkedett, hogy az elnök betiltotta a nyilvános kivégzéseket.
444
444
Bródy János dala az emberről, akit a hazája nem szeretett
A 20. század soha nem érhet véget.
24.hu
24.hu
Gárdos Péter: Bűn, hogy a magyar társadalom nem vetett számot a múltjával
Egy pofonból tudta meg, hogy zsidó, ami egy életre leszoktatta a verekedésről, pedig úgy érzi: néha nem ártott volna fizikailag elégtételt venni. Új regénye a 20. század áldozatairól, hatalom és szexualitás kapcsolatáról szól. Interjú.
444
444
Már száz éve is kereskedtek kínaiak a Népszínház utcában
Szobrocskákat, legyezőket árultak az utcán és a kávéházakban. Egyik évben imádták őket a pestiek, a másikban ellenségek lettek. De „új népvándorlásról” is cikkeztek, amikor két tucat kínai élt Budapesten.