#megfigyelési kapitalizmus

444 444

Justin Trudeau: A Facebooknak fontosabb a profit az emberek biztonságánál

A kanadai miniszterelnök felfoghatatlannak nevezte, hogy a Meta a kanadai lakosság fontos híreit blokkolta a felületein, pedig a naprakész információk kulcsfontosságúak egy válsághelyzet idején.
fel 0 le
444 444

Maria Ressa: Ha feladjuk a jogainkat, azoknak adjuk át a hatalmat, akiknél már most ott van a megafon

A Facebook szép reményekkel indult, de mostanra hergeléssel kattintásra ösztönző adatgyűjtő szuperfegyver lett belőle, amit a zsarnokok megtévesztésre használhatnak. A hazájában üldözött, Nobel-békedíjas Maria Ressa már 2016-ban felismerte a veszélyt, de hiába szólt róla személyesen Mark Zuckerbergnek. Magyarul most megjelenő könyve apropóján beszélgettünk erről, illetve arról is, hogy mire kell figyelnünk Magyarországon, és hogyan szállhatunk szembe a diktátorunkkal.
fel 0 le
444 444

Van, aki még elhiszi, hogy a kormány nem hallgattatja el a neki nem tetsző véleményeket, ha erre lehetőséget kap?

Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos közösségimédia-törvényt kér a kormánytól a szólásszabadság szélesítése érdekében. Kérdés, hogy ha a kormány befolyást szerezne a Facebook fölött, valóban megállna-e ennyinél.
fel 0 le
444 444

Hogyan verjük át a drónt?

Néhány tipp, ami még hasznos lehet a megfigyelési kapitalizmus korai szakaszában.
fel 0 le
444 444

Nem te döntöd el, hogy rákattintasz-e erre a cikkre

A 21. század a kapitalizmus új formáját hozta el: a megfigyelési kapitalizmust. Miközben a Google, a Facebook, a Microsoft vagy a Huawei mindent tudni akar rólunk, a színfalak mögött a szabad akaratért megy a harc, hiszen ahol megszületik a totális tudás, ott megszűnik a szabadság.
fel 0 le