#határsértők - podcast
24.hu
24.hu
Akkora változás történt Amerikában, amit már talán visszafordítani sem lehet
Az Egyesült Államokban látható tüntetések mögött ott lehet a bezártság és az elmúlt évek feszültsége is, de a társadalmi változás már most akkora, hogy valószínűleg nem lehet visszafordítani, mondja Sonnevend Júlia médiakutató New Yorkból. A Határsértők legújabb részében amerikai fociról, tüntetésekről és koronavírusról beszélgettünk, meg arról, hogyan reagál a sajtó a felháborodásra.
24.hu
24.hu
Egyetlen emberen múlt, hogy most tele van a világ magyar autótervezőkkel
Egy jó személyes kapcsolatnak és egy hazaköltöző magyarnak köszönhető, hogy a legnagyobb autógyáraknál kiemelkedően sok magyar tervező van. Az autótervezés alapjairól és az önvezető autókról beszélgetünk Húnfalvi Andrással, a MOME oktatójával. Meg arról, hogy miért a 200-as Ikarus a kedvenc magyar járműve.
24.hu
24.hu
Az emberi evolúció következő foka az, hogy eggyé válunk a gépekkel
Keleti Arthur kibertitok jövőkutató szerint nem tartani kell a mesterséges intelligenciától, hanem együttműködni vele.
24.hu
24.hu
Krusovszky Dénes: Ha már Nagy Imre is túl bonyolult, akkor nehéz arról beszélni, hogy ’56-nak voltak árnyoldalai is
Cselekvő és elszenvedő magyar karakterekről, a vidékről és a fővárosból érkező szoboriparról beszélgettünk az Akik már nem leszünk sosem írójával. Podcast.
24.hu
24.hu
Túlszeretjük a Balatont, ezért jogokat kellene adnunk neki
A Határsértők vendége Sulyok Katalin természetjogász, akivel arról beszélgettünk, beperelhetjük-e az autósokat, amiért rossz a levegő, és kell-e emberi jogokkal felruházni természeti jelenségeket.
24.hu
24.hu
Ha Amerika megtámadja Iránt, akkor se lett volna világháború
A Határsértők vendége Szalai Máté, akivel arról beszélgetünk, mennyi racionalitás van Donald Trumpban, ki volt a megölt Kászim Szulejmáni tábornok, és mennyire szúrta el Irán a saját reakcióját.
24.hu
24.hu
Ezeket a könyveket kell elolvasnod, ha többet akarsz tudni a világról
A Határsértők podcast könyvajánlójából az is kiderül, hogy melyik regényt kell elolvasni, ha azt akarjuk, hogy a hatalom ne packázhasson velünk többet.
24.hu
24.hu
Margaret Thatcher volt a világ első klímaszorongója és -szkeptikusa is
Van-e klímaváltozás, és mi köze van hozzá az embernek? Honnan kezdődött a klímával kapcsolatos politikai mozgósítás? Miért lenne fontos, hogy megújuló energiákat használjunk? A Határsértők vendége Kovács Róbert.
24.hu
24.hu
Nem igaz, hogy a nyugati utazó semmit nem láthat Észak-Koreából
A Határsértők új epizódjának vendége Perger István, aki a Keletiből Hongkongba címmel blogol arról, ahogy vonattal körbeutazza a világot. Eljutott Észak-Koreába, végigutazta Szibériát és üzenetet hozott Farkas Bertalannak Bajkonúrból.
24.hu
24.hu
Dragomán György: Van öt ember a bolygón, aki úgy dönthet, hogy tíz perc múlva ne legyen semmi
A Határsértők adásában Dragomán György íróval beszélgettünk arról, hogy miért jó, ha az ember nem fér hozzá minden könyvhöz azonnal, és hogy még húszezer évig ki kellene bírnunk egymást.
24.hu
24.hu
Kényelmes kibúvó a Fidesznek a Borkai-ügy
Várható-e hangnemváltás az önkormányzati választás után? Krekó Péter politológus szerint ehhez Orbán Viktornak a kormányzást is újra kellene gondolnia. Podcast.
24.hu
24.hu
„Ne haragudjatok ránk, mi nem szoktunk hozzá, hogy a minket érintő kérdésekben véleményünk legyen”
Galambos Rita, a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány vezetője szerint a gyerekeket mintha szándékosan nevelnénk le arról, hogy a politikával foglalkozzanak, a magyar közoktatás pedig kiveti magából a reformereket. Az egyházi iskolák mindeközben a szabadság szigetei lehetnek a jó oktatásban.
24.hu
24.hu
Filippov Gábor: Mindenki hazudik
Hogyan derül ki a Google-kereséseinkből, hogy mennyire vagyunk rasszisták és mik a legbensőbb érzéseink? A Határsértők podcast vendége Filippov Gábor, akivel a Mindenki hazudik című könyvről beszélgetünk.
24.hu
24.hu
Ceglédi Zoltán: Berki annyira a Fidesz embere, hogy kigúnyolni sem merik rendesen
Podcastunkban Tarlós Istvánról, a jobboldal humoráról és arról beszélgettünk a politikai elemzővel, humoristával, hogy lehet-e Magyarországon olyan műsort csinálni, mint az amerikai late night show-k.
24.hu
24.hu
Az elcsatolt magyaroknak volt fontosabb dolguk, mint Trianonon gondolkodni
A Határsértők új részének vendége Rigó Máté, aki a szingapúri Yale-en tanít kelet-európai történelmet. Egyébként a nagy európai népmozgásokat kutatja, ebbe Magyarország megcsonkítása is beletartozik. De biztos, hogy akkor éppen rosszabb volt Romániához tartozni, mint Magyarországhoz?
24.hu
24.hu
Mekkora Orbán vonzereje, és miért ilyen fontos, hogy van neki?
Tényleg úgy voltak a nagy történelmi események, ahogy mi elképzeltük? Miért kellett látványos falat építeni Berlin közepére? Mekkora a média szerepe Orbán és Trump megerősödésében? A Határsértők vendége Sonnevend Júlia.
24.hu
24.hu
Ilyen, amikor mesékkel segítenek a fiatalkorúak börtönében
Boldizsár Ildikó meseterapeuta a Határsértőkben.
24.hu
24.hu
Mi történne, ha Magyarországot furcsa, idegen lények lepnék el? – Veres Attila a Határsértőkben
Veres Attila forgatókönyvíró, de több sikeres horrort is írt már. Arról beszélgettünk, hogy mennyire hasonlít az Odakint sötétebb című könyve a Rossz versekre, és hogy miért pont Torgyán József hangján szólalt meg a földönkívüliekről.
24.hu
24.hu
Marsai Viktor és Afrika eldugott oldala
Ez itt a Határsértők, a 24.hu új podcastja. Az első részben Afrikáról beszélgetünk Marsai Viktorral, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusával, akinek ez a fő kutatási területe. Szóba kerül, hogy mennyire nem ismerjük valójában Afrikát, mit érdemes arrafelé enni, hol van Kína szerepe a térségben és hogy lehet-e Kenyából űrnagyhatalom.